Друзі та партнери:

Львівська обласна рада

12650474 959774214105915 1724868432 n

Сокальська агенція регіонального розвитку

12425895 954420391307964 1623536664 n

Агенція розвитку Чукв'янської сільської ради

12532272 954420397974630 1803398109 n

Агенція розвитку Головецької сільської ради

12607109 954420394641297 1076536211 n

Об’єднюватися свідомо, закликали експерти учасників «круглого столу»

19 жовтня, у Сокальській районній раді за участю представників районної влади та голів сільських рад відбувся круглий стіл на тему «Аналіз ресурсного потенціалу та бюджету громад як інструмент для планування місцевого розвитку»  в рамках проекту «Об’єднуймося свідомо: підвищення ефективності процесу об’єднання громад у Львівській області», що реалізується Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна», який здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні» і реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа та фінансується  Європейським Союзом.

Голова Сокальської РДА Олег Пелих, наголосив, що  нині ми маємо обговорити як розвиватиметься Сокальський район в майбутньому. Тож давайте об’єднаємось в інтересах нашого регіону та знайдемо компроміс, щоб створити  такі громади, які б вони мали перспективу розвитку на майбутнє. 

Голова районної ради Микола Пасько  розповів  про  стан об’єднання територіальних громад в Сокальському районі і ситуацію, яка склалася з їх об’єднанням і закликав присутніх до відкритої дискусії.

Координатор  проекту «Об’єднуймося свідомо: підвищення ефективності процесу об’єднання громад у Львівській області» Іванна Качмарик-Ярема  наголосила, що адміністративно-територіальна реформа йде повним ходом і  об’єднання громад  - це безповоротній процес. Розповіла про можливості громад і перші кроки, які потрібно робити після об’єднання. Для цього потрібні інвентаризація ресурсів, спілкування між громадами і самими мешканцями.  

Віктор Борщевський, провідний експерт проекту виступив з презентацією «Об’єднання громад як чинник розвитку сільської місцевості», який розповів про ключові завдання органів місцевого самоврядування, важливі напрями реформування,  пріоритетні напрями аналізу ресурсного потенціалу громади, основні засобах формування та нарощування соціального капіталу громади.

 Кандидат економічних наук, науковий співробітник відділу регіональної фінансової політики ДУ ІРД ім. М. І. Долішнього НАН України Андрій Пелехатий розповів як можна уникнути дефіциту бюджету об’єднаної територіальної громади, показавши це на прикладі уже сформованих територіальних об’єднаних громад Львівщини та аналізуючи  цифри.

 Координатор проекту Іванна Качмарик-Яремаговорила  про планування місцевого розвитку громади як про інструмент подальшого розвитку громади та презентувала План розвитку потенційної Белзької територіальної громади до 2020 року. Вона зазначила, що дана територіальна громада має перспективу для розвитку.

Під час дискусії експерти відповіли на запитання присутніх, голова Сокальської районної ради Микола Пасько подякував експертам  та команді Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» за змістовну зустріч та закликав головів сільських рад не зволікати, а об’єднуватись у територіальні громади, бо часу на роздуми  уже не має. 

Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати - Україна»  http://euroregionkarpaty.com.ua

image03image002image02 Дана інтернет сторінка була створена в рамках проекту «Об'єднуймося свідомо: підвищення ефективності процесу об'єднання у Львівській області » Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна», що здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом. За зміст інформації  на даній інтернет сторінці несе відповідальність виключно Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати - Україна» і вона в жодному разі не може розглядатися як позиція Європейського Союзу, Інституту громанського суспільства та Фонду Східна Європа.