Друзі та партнери:

Львівська обласна рада

12650474 959774214105915 1724868432 n

Сокальська агенція регіонального розвитку

12425895 954420391307964 1623536664 n

Агенція розвитку Чукв'янської сільської ради

12532272 954420397974630 1803398109 n

Агенція розвитку Головецької сільської ради

12607109 954420394641297 1076536211 n

Інформаційна довідка про хід реалізації проекту «Об’єднуймося свідомо: підвищення ефективності процесу об’єднання громад у Львівській області» впродовж листопада 2015-березня 2016 року

 

            16 листопада 2015 року Асоціація органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати - Україна" розпочала реалізацію проекту «Об’єднуймося свідомо: підвищення ефективності процесуоб’єднання громад у Львівській області» у трьох  громадах Львівщини: Чукв'янській громаді Самбірського району, яка вже пройшла процес об'єднання, Белзькій Сокальського району та Головецькій Старосамбірського району, які перебувають в процесі об'єднання. Проект має на меті підвищення ефективності процесу об’єднання громад та удосконалення навичок управління місцевим розвитком в нових умовах на території різних за вихідними умовами та потенціалом пілотних громад Львівської області: Головецької, Чукв’янської та Белзької.

 У рамках проекту передбачено реалізацію таких заходів:

·                здійснення аналізу потенціалу, бюджету та ресурсів об’єднанихГоловецької, Чукв’янської та Белзької громад;

·                планування місцевого розвитку у трьох вибраних громадах за участі широкого кола представників влади, громадськості, експертів та місцевих лідерів;

·                напрацювання проекту бюджету обраних об’єднаних громад;

·                здійснення широкої інформаційно-просвітницької кампанії з метою презентації кращих практик для зацікавлених громад Карпатського Єврорегіону.

Розпочався проект з установчої зустрічі - відкриття проекту, яка відбулася 27 листопада 2015 року у м. Львові. Участь у робочій зустрічі взяли голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова Старосамбірської районної ради Тетяна Терлецька, голова Самбірської районної ради Віталій Кімак, заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко, виконавчий директор Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» Галина Литвин, завідувач відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва Інституту регіональних досліджень НАН України д.е.н. Віктор Борщевський, а також представники Чукв’янської, Головецької і Белзької територіальних громад та Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна».

Метою зустрічі було налагодження контактів між громадами-учасниками проекту та налагодження механізму реалізації проекту, внаслідок чого розпорядженнями голів Самбірської, Старосамбірської та Сокальської районних рад було сформовано робочі групи з питань реалізації поставлених проектом завдань.

Впродовж останніх чотирьох місяців в рамках проекту було проведено 9 робочих зустрічей у трьох громадах-учасниках проекту: шість з них стосувалися проведення аналізу ресурсної бази громад, а три – розробки перспективного плану розвитку обраних громад.

Перші зустрічі з оцінки ресурсного потенціалу відбувалися 16 – 17 грудня 2015 року в м. Самбір, Старий Самбір і Белз з метою напрацювання структури аналітичного документу, його завдань та системи збору інформації. На других робочих зустрічах, що відбувалися 29 лютого, 1 – 2 березня у с. Чуква, Головецько та м. Белз було представлено варіант напрацьованого аналізу ресурсної бази, який впродовж зустрічі спільними зусиллями робочої групи удосконалювався.

Напрацьовані за цей період аналітичні документи з оцінки ресурсного потенціалу Чукв'янської об’єднаної громади Самбірського району, Белзької територіально громади Сокальського району та Головецької Старосамбірського району сприятимуть максимальному використанню потенціалу громад і формуванню їх самодостатності, зокрема шляхом залучення інвесторів та стануть вихідним пунктом для формування планів розвитку громад.

Вже в березні цього року команда Асоціації „Єврорегіон Карпати – Україна” розпочала другий етап реалізації проекту «Об’єднуймося свідомо: підвищення ефективності процесу об’єднання громад у Львівській області» - розробку планів розвитку Белзької міської громади Сокальського району, Головецької сільської громади Старосамбірського району та Чукв’янської об’єднаної сільської громади Самбірського району.  Впродовж 11 – 16 березня 2016 року відбулися перші робочі зустрічі, де була представлена структура потенційного плану розвитку громад, механізми його напрацювання та напрацьовано систему залучення громади до його розробки. Розроблені плани розвитку зазначених громад базуватимуться не лише на напрацьованих в рамках проекту аналізах ресурсної бази громад, а й на опитуванні місцевих громадян з метою залучення широкого кола представників місцевої громади до формування основних пріоритетів розвитку громади. В подальшому напрацьовані аналітичні документи будуть представлені на громадські обговорення і нададуть можливість виділити сильні сторони громад, які варто розвивати та сприятиме максимальному використанню потенціалу громад і формуванню їх самодостатності.

В рамках проекту було розроблено підсторінку на сайті Асоціації органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати - Україна", де розміщується інформація не лише про проект, а й про процес децентралізації в Україні. Адреса підсторінки: http://decentralization.euroregionkarpaty.com.ua/

Загалом на даний момент про реалізацію проекту розміщено 16 інформаційних повідомлень.DSC08419DSC08479DSC08506

Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати - Україна»  http://euroregionkarpaty.com.ua

image03image002image02 Дана інтернет сторінка була створена в рамках проекту «Об'єднуймося свідомо: підвищення ефективності процесу об'єднання у Львівській області » Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна», що здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом. За зміст інформації  на даній інтернет сторінці несе відповідальність виключно Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати - Україна» і вона в жодному разі не може розглядатися як позиція Європейського Союзу, Інституту громанського суспільства та Фонду Східна Європа.