Друзі та партнери:

Львівська обласна рада

12650474 959774214105915 1724868432 n

Сокальська агенція регіонального розвитку

12425895 954420391307964 1623536664 n

Агенція розвитку Чукв'янської сільської ради

12532272 954420397974630 1803398109 n

Агенція розвитку Головецької сільської ради

12607109 954420394641297 1076536211 n

Починаємо реалізацію нового проекту "Об’єднуймося свідомо:підвищення ефективності процесу об’єднання громад у Львівській області"


У рамках цього проекту неурядові організації – його учасники впродовж 2016 року матимуть змогу на практиці застосувати свої знання та навички, щоб у 2016 році допомогти закрити ті «білі плями» в процесі децентралізації, які намітились впродовж 2015 року – необізнаності людей щодо перспектив об’єднання, спротиву процесу багатьох незацікавлених сторін.

 


12625724 951884578228212 760801054 nДля громадянського суспільства в Україні – це можливість ще раз продемонструвати свій потенціал в розбудові демократичної України. Але, на відміну від Революції Гідності – не шляхом боротьби з владою, а шляхом більш рутинної і повсякденної співпраці. Що вимагає більших зусиль і волі.
Асоціація "Єврорегіон Карпати - Україна" реалізовує свій проект у трьох об'єднаних громадах Львівщини: Чукв'янській Самбірського району, яка вже пройшла процес об'єднання, Белзькій Сокальського району та Головецькій Старосамбірського району, які перебуваєть в процесі об'єднання. Розпочався проект з першої робочої зустрічі - відкриття проекту, яка відбулася 27 листопада 2015 року у м. Львові. Участь у робочій зустрічі взяли голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова Старосамбірської районної ради Тетяна Терлецька, голова Самбірської районної ради Віталій Кімак, заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко, виконавчий директор Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» Галина Литвин, завідувач відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва Інституту регіональних досліджень НАН України д.е.н. Віктор Борщевський, а також представники Чукв’янської, Головецької і Белзької територіальних громад та Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна».

Олександр Ганущин, відкриваючи робочу зустріч, підкреслив важливість успішного процесу децентралізації на Львівщині та подякував Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» за ініціювання проекту, що сприятиме цьому процесу у трьох громадах Львівщини. «Або на власному прикладі громади, які вже об’єднались, доведуть ефективність та користь від об’єднання, або навпаки – продемонструють свою неспроможність до вирішення місцевих проблем та розвитку території. Тому важливим є те, що ми починаємо говорити про ресурси та можливості громад, важливо, що ми аналізуємо потенціал та потреби, окреслюючи перспективи розвитку»,– наголосив Олександр Ганущин.

12576305 951884774894859 179852177 n

Свою підтримку проекту висловили і інші учасники проекту. Зокрема, Тетяна Терлецька наголосила на тривалій успішній співпраці Старосамбірського району та Асоціації "Єврорегіон Карпати - Україна" і висловила надію, що цей проект дасть можливість вирішити ряд проблем, пов'язаних з децентралізацією в районі. Володимир Бойко у своєму виступі зазначив, що місто Белз є унікальним історичним містом з великим потенціалом, проте навколині села, що входитимуть в об’єднану громаду є дотаційними, тож заходи, передбачені проектом матимуть вагомий і цікавий результат для розвитку вказаної громади. У ході робочої зустрічі Галиною Литвин, виконавчим директором Асоціації «Єврорегіон Карпати - Україна», було представлено основні цілі та ідеї проекту, обговорено заходи та строки їх реалізації. Між учасниками робочої зустрічі відбулося також обговорення актуального стану процесу об’єднання громад, визначення проблемних питань та можливих шляхів їх вирішення у рамках проекту.

Довідково

Проект «Об’єднуймося свідомо: підвищення ефективності процесу об’єднання громад у Львівській області» реалізується Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» у партнерстві з Львівською обласною радою. Проект співфінансується Фондом Східна Європа в рамках проекту ЄС „Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні". Метою проекту є підвищення ефективності процесу об’єднання громад та удосконалення навичок управління місцевим розвитком в нових умовах на території різних за вихідними умовами та потенціалом пілотних громад Львівської області: Головецької, Чукв’янської та Белзької. У рамках проекту передбачено реалізацію таких заходів:

 

  • - здійснення аналізу потенціалу, бюджету та ресурсів об’єднаних Головецької, Чукв’янської та Белзької громад;
  • планування місцевого розвитку у трьох вибраних громадах за участі широкого кола представників влади, громадськості, експертів та місцевих лідерів;
  • здійснення широкої інформаційно-просвітницької кампанії з метою презентації кращих практик для зацікавлених громад Карпатського Єврорегіону.

 

Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати - Україна»  http://euroregionkarpaty.com.ua

image03image002image02 Дана інтернет сторінка була створена в рамках проекту «Об'єднуймося свідомо: підвищення ефективності процесу об'єднання у Львівській області » Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна», що здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом. За зміст інформації  на даній інтернет сторінці несе відповідальність виключно Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати - Україна» і вона в жодному разі не може розглядатися як позиція Європейського Союзу, Інституту громанського суспільства та Фонду Східна Європа.